2015. január - középiskolai látogatások

A GEKSZ tagjai is részt vettek a KTK megismertetésében: középiskoláikban beszéltek arról, miért szeretnek a KTK diákjai lenni. Az érdeklődők sok kérdést tettek fel, melyekre hallgatói nézőpontból kaphattak őszinte és hiteles választ.
A képek a szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnáziumban készültek.

2014. december 18. - Crazy Garage

Az év lezárásaként a még Sopronban tartózkodó, év közben aktív tagok kisebb csapata a Crazy Garage-ban zárta le az évet. Pár segítség kártyával egészen kiváló időt futva jutottunk ki a szabadulós játékban, nem csoda, hogy - megismerve a 30%-os kijutási arányt - nagy volt a mosoly a végén.

2014. december 10. - Jótékonysági délután

A harmadéves, vállalati menedzsment szakirányos hallgatóink, projektmenedzsment órájuk keretén belül, projektmunkaként jótékonysági estet szerveztek a Tómalom utcai Gyermekotthon részére. E felemelő jótékonysági rendezvényt, melybe a megszerzett tudás mellett hatalmas lélek is került, segítette szakkollégiumunk is a már szokásosnak mondható jótékonysági tombola árusításával. Több tagunk a projektcsapatban, szervezőként is segítette a rendezvényt. Részletek >
A tombola plakátja >

2014. november 26. - Freakonomics: Dr. Ligeti Zsombor előadása

A korábban karunkon is oktató előadó izgalmas előadást tartott a közgazdaságtan egy érdekes megközelítéséről. Steven Lewitt és Stephen J. Dubner Freakonomics témájú könyvei szolgáltak az eladás alapjául, melyből új megvilágításban láthattunk teljesen egyértelműnek hitt gazdasági eseményeket. Azt hiszem egyértelműen kijelenthetem, hogy a közönség minden tagja kedvet kapott a könyvek elolvasásához.

2014. november 18. - Pro-Kontra nap

A pro-kontra programon fejleszthettük a kommunikációs készségünket, vita formájában. Először csapatokban érveket gyűjtöttünk, majd közösen vitáztunk. A rengeteg téma közül végül kettőben fejthettük ki véleményünket. A két téma: a háború pozitívan vagy negatívan hat-e a gazdaságra, valamint a modern kommunikációs technológiák előnyei és hátrányai.

2014. november 14. - Lean workshop

A GEKSZ vendége Dr. Csiszér Tamás volt, aki a lean menedzsment kapcsán tartott tréninget. Az első egy órában a lean alapjaival, és elméleti hátterével ismerkedtünk meg. Majd szünet után kaptunk egy gyakorlati feladatot, egy kisvállalkozás tevékenységének lean szemléletű megszervezését. A nap végére sikeresen teljesítettük a feladatot, és hasznos ismeretekkel gazdagodtunk.

2014. november 11. - Tandem Nap II.

A tavalyi évhez hasonlóan idén is szerveztünk tandem 2 napot, melyen a tagok idegen nyelven adtak elő. A hallgatók angol illetve német nyelven prezentálták sokszínű témáikat. Az előadás után értékelés és vita következett, melyből mindenki sokat tanulhatott.

2014. október 1. - Vitanap

A vitadélután alkalmával három aktuális gazdasági kérdéssel foglalkoztunk. Egy rövid ismertető után a tagok kifejtették a véleményüket a skót népszavazás, az Oroszország elleni szankciók illetve a devizahitelek kérdésköréről, de hallhattunk elméletet a 3. világháború kirobbanásáról is.

2014. szeptember 23. - Tandem Nap

A tavalyi sikereken felbuzdulva idén is szerveztünk Tandem napot, ahol a hallgatók a Sopronban tanuló külföldi diákokkal ismerkedhettek meg. A kötetlen beszélgetés alkalmával mexikói, tájföldi, török, görög, cseh és német hallgatókkal találkozhattunk. Egy rövid bemutatkozás és egy gyors bemelegítő játék után kötetlenül beszélgethettünk a külföldiekkel, ami - határozottan állíthatjuk - mindenki számára hasznos gyakorlás volt, emellett baráti kapcsolatok alapjául is szolgálhat.

2014. szeptember 11. - Tanácsadás és Coaching, a felsővezetők mai eszköztára

2014. szeptember 5. - Teremavatás és SAP kurzus oklevél átadás