2016. december 14. - Záró közgyűlés

A félév lezárásaként gyűltünk össze a Búgócsiga Akusztik Gardenben. Megbeszéltük a félévben elért eredményeket és kihirdettük a szakkollégiumi kurzust teljesítőket.

2016. december 7. - Jótékonysági délután

Idén is megrendezésre került karunkon a már szinte hagyománynak számító „Segíts, hogy segíthessünk” jótékonysági délután. Idén többek között a Sopron Bank Burgenland Zrt. nagyvonalú támogatásának köszönhetően, közel 1.250.000 forint összértékű adományt adhattunk át Tómalom úti Gyermekotthon részére. Köszönjük mindenkinek, akik aktívan részt vettek a program megszervezésében és lebonyolításában.

2016. november 28. - Alumni Portrék

Makai Gábor (Raiffeisen Bank) és Pálffy Zoltán (Sberbank) vezető beosztású öregdiákjaink meséltek tapasztalataikról. Ezen a portrén a bankárokat, a pénzügyi-banki szakmát állítottuk a fókuszba. Szó esett a szakmai ismeretek és nyelvtudás fontosságáról. Kihangsúlyozták, hogy fontos időben elkezdeni a tudatos karrierépítést, melyhez gyakorlati helyet és gyakornoki programot is tudnak biztosítani a bankok.

2016. november 14. - Időgazdálkodás tréning

Hétfői programunk alkalmával az időgazdálkodás témája került terítékre. Feladatok segítségével ismerkedünk meg időnk beosztásának módszereivel és azzal hogyan hozzuk ki magunkból a legtöbbet.

2016. november 7. - Kutatói Fórum

Hétfőn tagjaink a Kutatói Fórum keretein belül bemutatták éppen aktuális kutatásaikat. Voltak, akik TDK-dolgozatukat mutatták be és voltak, akik a decemberi szakdolgozatvédésre készültek fel ezen a napon.

2016. október 24. - Vitanap

Első fontosabb témánk a Joy/Glamour napok hatása a fogyasztásra. Természetesen ez a téma inkább a női tagjainkat érintette. Mindenki elmondhatta tapasztalatait és véleményét ezekről az alkalmakról. Ehhez kapcsolódóan beszéltünk még az akciók fogyasztásra gyakorolt hatásáról és arról, hogy mely akciók a hatásosak és melyek nem. Másik, szintén aktuális témánk a Brexit, ami nagyban befolyásolja Európa lakosságának életét. Végig gondoltuk a lehetséges hatásokat, valamint elemeztük az Európai Unió helyzetét világviszonylatban.

2016. október 17. - Személyiségfejlesztés

Szabó Péter, az egyik legjobb motivációs előadó videóját néztük meg. A téma: a boldogság tanulható. A videó után pedig egy általa készített kérdőívet töltöttünk ki, ami rávilágított, mi mindent tehetünk még a fejlődésünkért, ez egyben egy izgalmas vita alapját is képezte.

2016. október 10. - Alumni Portrék

Szőcs Wanda, az OMD Hungary tervezésért felelős szakmai vezetője volt a 10. Alumni öregdiák Portré vendége. Wanda mesélt az egyetemi évekről és az azt követő karrierépítéséről. Szakkollégistáink örömmel hallgatták történeteit, hasznos tanácsait.

2016. október 3-6. - Integrált Vállalati Hét

A Közgazdaságtudományi Karon már szinte hagyománynak számít a vállalati hét megszervezése, melyen a hallgatók vállalatok képviselőitől hallhatnak több témában előadást. Szakkollégistáink közül többen is aktív szerepet vállaltak az esemény megszervezésében is. Ezúton is szeretnénk neki megköszönni a hallgatókért végzett fáradságos munkájukat.

2016. szeptember 21. - Nyitó közgyűlés

Szerdán a Búgócsiga Akusztik Gardenben megtartottuk nyitó közgyűlésünket. Megbeszéltük az elkövetkezendő félév tervezett programjait és előttünk álló kihívásokra is felhívtuk a figyelmet. A délután kötetlen hangulatban telt így új tagjaink is be tudtak mutatkozni.